Jakiej biżuterii nie kupować w prezencie?

Jakiej biżuterii nie kupować w prezencie?

Uważasz, że biżuteria to doskonały prezent dla kobiety? Masz rację, ale… uważaj na to, co kupujesz by przez przypadek nie obrazić kobiety bądź nie przekazać jej czegoś, czego wcale nie chcesz mówić.

Tania biżuteria

Nie musisz kupować drogiej biżuterii, ale warto ja dopasować do poziomu i stylu osoby obdarowywanej. Zawsze powinna ona też być dobra jakościowo oraz elegancko zapakowana. Nie kupuj biżuterii z materiałów nieszlachetnych (wyjątkiem są sytuacje zakupu eko biżuterii dla osoby, co do której masz pewność, że właśnie ta biżuteria będzie się jej podobać).
Warto unikać dodatków ze skóry, muszli i naturalnych kości, bo mogą być dla wielu osób symbolem cierpienia zwierząt.

Serca – tylko dla zakochanych, córki bądź swojej mamy. Z teściową radzimy uważać

W biżuterii motyw serca jest bardzo powszechny. Ta biżuteria to doskonały prezent na Walentynki, Dzień Matki, Babci oraz ewentualnie urodziny dorastającej córki.

W każdym innym przypadku, serce da kobiecie sygnał „ten mężczyzna jest mną zainteresowany”, a z tego mogą wyniknąć różne komplikacje. Uważaj na elementy, które mogą sugerować serce – kształt zawieszki bądź formę minerału. Jeśli kobieta będzie chciała, to się tam serca doszuka.

Możesz nie wiedzieć nic o tym, co oznacza ametyst, ale wystarczy, że osoba którą chcesz obdarować będzie wiedzieć, by poczuła się urażona. Zwłaszcza jeśli faktycznie ukrywa problem z alkoholem (ametyst jest uważany za kamień, który pozwala alkoholikom wyzwolić się z nałogu).

Zanim kupisz naszyjnik z kotwicą, znakiem nieskończoności czy innym symbolem, sprawdź co on może oznaczać i upewnij się, że przez przypadek nie przekażesz jakiegoś komunikatu. Najlepiej skupić się na motywach geometrycznych lub florystycznych (kwiaty, liście), bo nic tym samym nie przekażesz (choć znane są przypadki babć kupujących wnuczkom naszyjniki w kształcie liści marihuany. Babcie myślały, że są to … liście palmy).

Biżuteria w Twoim stylu

To, co podoba się tobie, nie zawsze będzie podobać się drugiej osobie. Zamiast kierować się swoim gustem (zwłaszcza jeśli jest specyficzny), kieruj się gustem osoby, dla której wybierasz prezent. A jeśli go nie znasz, wybieraj dodatki neutralne – np. cyrkonie (są transparentne i większość kobiet je lubi), małe formy, średniej wielkości dodatki, elementy biżuterii które są niezależne rozmiarowo i pasują na wiele okazji (biżuteria casual).

Źródło tekstu: https://blog.bizutik.pl/porady-i-ciekawostki/jakiej-bizuterii-nie-kupowac-w-prezencie/

Post Author: