Najważniejsze informacje o kolczykach

Najważniejsze informacje o kolczykach

Tu znajdziesz kolczyki.

Szukając kolczyków powinno się zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego są wykonane,, to jak się prezentują i kształt, ale również na zapięcie. Poniżej przedstawiamy krótki spis najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to klasyczne i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowych zatyczek, jak np. w sztyftach. Takie zapięcie daje spora wygodę noszenia i często jest wykorzystywane w biżuterii art deco. Słabym punktem tego zapięcia jest jego spory rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Równie popularny jak tradycyjny bigiel, jednak prościej go założyć, przez wzgląd na odchylany zatrzask z tyłu. Częstokroć wykorzystuje się je przy bardziej wartościowych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest zakładać je w okresie letnim, kiedy nie ubieramy czapek, odzieży z dużym kołnierzem czy szali.

Kolczyki klips

Doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie zdecydowały się na przekłucie uszu. Obecnie stosunkowo sporadycznie używane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w małych, zazwyczaj złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Tego typu kolczyki wykorzystywane są najchętniej w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma najmniejszą szansę odpięcia się, a końcówki na zapięcie łatwo znajdziemy wszędzie. Tego rodzaju kolczyki sprzedają się najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz drobnych kulek.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Post Author: