Topaz mistyczny – technologia produkcji

Topaz mistyczny – technologia produkcji

Jeśli potrzebujesz mystic topazu, skieruj się tu.

Wspaniały blask oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od lat szczyci się ogromnym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Mimo że z pozoru nietrudno pomylić się, że to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są efektem odpowiedniej technologii produkcji – naturalny topaz jest podczas niej poddawany wpływowi gorąca oraz powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Barwy topazu mistycznego

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, z jakim jest połączony. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż topaz przybiera fioletowy odcień, niebieski z kolei jest wynikiem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Szczególnie dobre efekty daje stosowanie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Często używają go więc do wyrobu wisiorków, pierścionków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do eleganckich kreacji – doskonale prezentuje się także w pracy. Istotna okazuje się także mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej można dobrać ozdoby do danej kreacji.

Post Author: