Leasing dla firm – z doradcą bezpieczniej

Leasing dla firm – z doradcą bezpieczniej

Leasing niewątpliwie jest jednym z najczęściej wybieranych przez firmy narzędzi finansowych. Nie może to rzecz jasna dziwić, gdyż jego duże atuty sprawiają, iż leasing bywa świetnym rozwiązaniem umożliwiającym ograniczenie wydatków wiążących się z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Głównie z uwagi na to, iż w naszym kraju ratę leasingu uważa się za koszt uzyskania przychodu. Na fakt, że leasing jest tak opłacalny rzutuje także to, że umożliwia on zdobycie niezbędnych do prowadzenia firmy aktywów bez konieczności ich kupowania. Na jakich zasadach dokładnie więc polega leasing? O czym należy pamiętać stawiając na taką metodę finansowania?

Leasing – co to jest?

Nazwa leasing wywodzi się z języka angielskiego, gdzie oznacza wynajem. W państwach anglosaskich przepisy nie odróżniają leasingu od dzierżawy, ale w Polsce są to pojęcia odmienne. Leasing to udostępnienie przez leasingodawcę określonego aktywu leasingobiorcy, za co ten drugi zobowiązuje się opłacać raty leasingowe. Obiektem leasingu najczęściej są pojazdy, które zasilają flotę przedsiębiorstwa, urządzenia potrzebne do działania firmy czy też wyposażenie punktu sprzedaży. Po zakończeniu leasingu wypożyczone dobra muszą być oddane leasingodawcy, a ten najczęściej zbywa je w atrakcyjnej cenie.

Korzystny leasing – jak go wybrać?

W ostatnich latach w Polsce dostępnych jest sporo propozycji leasingu. Ich mnogość sprawia, iż trudno wybrać wśród nich tę najkorzystniejszą – potrzebne w tym celu będą specjalistyczne umiejętności. A że nie każdy właściciel firmy takie posiada, decydując się na leasing, najlepiej zrobimy zasięgając porady specjalisty. Przed wyborem oferty warto zatem odwiedzić doradcę finansowego, który powie, jak znaleźć ofertę odpowiednią dla naszych możliwości oraz zapewni, iż leasing rzeczywiście okaże się najbardziej opłacalnym wyjściem.

Post Author: