Mass collect i korzyści jakie przynosi

Mass collect i korzyści jakie przynosi

Więcej szczegółów o tym, jak działa mass collect znajdziesz tutaj.

Mass collect jest usługą, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia życie dużym i małym firmom.

Jak działa mass collect?

Działanie mass collect jest tak naprawdę stosunkowo proste. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest równocześnie jego ID. Takie rozwiązanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest duża grupa klientów, czyli przykładowo w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych, jak również wszystkich branżach, gdzie wprowadzony jest system abonencki (między innymi w sieciach siłowni). Należności przesyłane w usłudze mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, jednak uprzednie przydzielenie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, tradycyjny przelew bądź przelew z karty). Korzystanie z mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie przelewów niż podczas księgowania przez pracownika, a jednocześnie na wyeliminowanie ewentualnych pomyłek, które mogą mieć miejsce w czasie tego procesu.

Mass collect również dla przedsiębiorstw rozliczających poniżej 100 faktur

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępne we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi Bank Pekao i ING Bank Śląski) warto zastanowić się nad jego wdrożeniem w przedsiębiorstwie, nawet takim, które co miesiąc wystawia około setki faktur. Zastosowanie mass collect niesie ze sobą bowiem pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a więc łatwiejsze śledzenie przychodzących należności) czy powiązanie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co po jakimś czasie przekłada się na zwiększenie terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Post Author: