Zalety korzystania z kantoru wymiany walut online

Zalety korzystania z kantoru wymiany walut online

Uważasz, że nie natkniesz się w Internecie na internetowy kantor dla siebie? Myślisz się! Odwiedź https://tinyurl.com/yz94782z .

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w placówce bankowej albo w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć hipermarketach oraz w galeriach handlowych! Jednak w szybko przekształcającej się rzeczywistości, ludzie chcą wymieniać waluty bez przymusu opuszczania domu i po niższych kosztach, dlatego właśnie pojawiły się kantory online, które na to pozwalają.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy nie licząc wymiany walut?

Działanie kantoru internetowego jest tak samo łatwe jak fizycznego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kapitał, który pragnie przewalutować. Zaletą kantorów online jest głównie to, że transakcje można zlecić w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach działania serwisu po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z minionej doby. Drugim i niesłychanie znaczącym atutem kantorów online są niższe spready niż te narzucone przez kantory stacjonarne oraz placówki bankowe. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze internetowym spready z reguły nie przewyższają 2%. Kantory internetowe proponują również kilka pomocniczych usług stosowanych przez konsumentów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez klienta terminie bądź takiej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wówczas, gdy ustalony przez klienta kurs spotka się z tym na rynku).

Doceniasz komfort w dysponowaniu pieniędzmi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla wszystkich doceniających wygodę, a także dużą autonomię w rozporządzaniu własnymi funduszami. Wykorzystują je także osoby zatrudnione bądź uczące się poza granicami Polski i kredytobiorcy spłacający pożyczki zaciągnięte w obcej walucie. Jednakże zanim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Post Author: