Album na monety – proste i bezpieczne przechowywanie monet

Album na monety – proste i bezpieczne przechowywanie monet

Jeśli chcesz zamówić klaser na banknoty, odwiedź tę stronę.

Zbieranie monet i banknotów to nie tylko przyjemność z szukania i kupna kolejnych egzemplarzy, ale też uczucie zadowolenia z ich przeglądania i indeksowania. Pozyskane numizmaty winny wobec tego znaleźć się w przeznaczonych do ich przechowywania klaserach lub albumach, za sprawą których swobodnie będzie można je podziwiać, a jednocześnie uchowa się je przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Albumy na monety – wciąż najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

Entuzjaści monet mają ogromny wybór akcesoriów pozwalających na bezpieczne ich kolekcjonowanie, aczkolwiek najbardziej popularne nadal pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? Przede wszystkim dlatego, że pozwalają na klasyfikację numizmatów jednego typu. Pamiętajmy aczkolwiek, że niektóre albumy na monety nie zawierają w środku kart i trzeba kupować je oddzielnie dobierając je do rozmiaru gromadzonych numizmatów czy banknotów. Swoboda wpinania i wypinania kart jest sporym ułatwieniem przy segregowaniu okazów wedle osobistego uznania – można przekładać je pomiędzy klaserami bez konieczności wyciągania pojedynczych eksponatów, co zmniejsza niebezpieczeństwo rozdarcia banknotów bądź zarysowania monet. Oprócz tego, posiadając niewielką kolekcję, w jednym albumie można umieścić monety o różnych rozmiarach, należy tylko dokupić strony z pasującymi do nich przegródkami. Dodatkowym plusem klaserów na monety jest to, że zwykle wyglądają jak albumy z fotografiami rodzinnymi lub książki, przez co bez trudu ukryjemy je w biblioteczce przez spojrzeniem potencjalnego rabusia.

Czy w klaserach na monety można trzymać dowolny typ numizmatów?

Eksperci rekomendują, żeby w stronach klaserów wykonanych z plastiku trzymać mniej wartościowe monety, nie posiadające już stanu menniczego, gdyż nawet gruba powłoka z PCV nie zapewnia numizmatom pełnej osłony przed oddziaływaniem powietrza oraz wysokiej wilgotności. Rzadkie numizmaty w idealnym stanie lub te wykonane z ze złota i srebra powinno się uprzednio zabezpieczyć przez włożenie do przezroczystego kapsla. Kapsel można potem przechowywać w klaserze, gdyż szereg producentów posiada w asortymencie strony do albumów, w które bez trudu można włożyć monety w kapslach lub w tekturowych holderach.

Dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Post Author: