Antena telewizyjna – o czym pamiętać przy jej zakupie

Antena telewizyjna – o czym pamiętać przy jej zakupie

Dowiedz się więcej o antenie DVB T.

W zdecydowanej większości domów znaleźć można telewizor. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie stał się nieprzydatnym urządzeniem, trzeba zainwestować również we właściwą antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w rozmaitych okolicznościach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest dzisiaj niezwykle szeroki. W sklepach znaleźć można anteny ASR i DIGIT – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T oraz pokojowe i siatkowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne teraz w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością instalacji. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w rękach narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które dzisiaj oferują nam producenci, charakteryzują się również wyjątkową odpornością na wpływ zmiennych uwarunkowań pogodowych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na świetnym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej kupnie?

Wielki wybór anten tego typu sprawił, że powinno bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą planujemy kupić. Powinno się pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na wiele czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników można bez trudu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Uwzględnić powinno się w każdym przypadku ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy mieszkamy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Post Author: