Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Zobacz, gdzie kupić bagażnik na relingi.

Wyjazd autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie niezbędne podczas urlopu akcesoria. Zazwyczaj nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu należy wymienić w szczególności narty i rowery, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym przedmiotom osłonę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, gdyż posiada opływowy kształt. Do jego założenia niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Pamiętajmy jednak, aby dobór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć fachowcom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na tył i dach auta

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy też nabyć specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem kajaki, narty czy rowery. Uchwyty tego typu są zazwyczaj przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – gwarantują więc wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części auta – na klapie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, iż rowerom nie grozi wtedy zderzenie z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Post Author: