Biżuteria z ametystami

Biżuteria z ametystami

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz ametysty.

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz czterech regionach USA, a także w innych państwach, na przykład: Australii i Kanadzie. Ze względu na swoją unikatową purpurową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy zakładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją niemałą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst ”uwielbia” srebro i w tym połączeniu wygląda szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu można wkładać nie tylko od święta, ale również w biurze. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga radzić sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.

Post Author: