Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Shuttersy w sypialni. Więcej szczegółów na skyshutters.pl/realizacje/.

Szatersy (shutters), innymi słowy wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się najczęściej z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Jednakże ten moduł osłony okna można zastosować także w europejskich domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w licznych przypadkach zda egzamin lepiej niż popularne aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych przenikających do wnętrza

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, będą wypełniały podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu doskonale poprawiają wygląd większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bowiem to w salonie podejmuje się gości, a także spędza się w nim większą część dnia. W związku z tym trzeba zadbać, żeby ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale równocześnie przytulny. Swoboda wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła docierającego do salonu, co pozwala m.in. na zupełne jego przyciemnienie, gdy pragniemy obejrzeć serial, bądź jego częściowe ściemnienie, gdy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – niesłychanie łatwe czyszczenie

Swoboda regulacji wnikania promieni słonecznych do pokoju jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak też z innej przyczyny – z ich pomocą da się efektywnie korygować temperaturę wnętrza, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic shuttersów w trakcie lata łatwiej jest zachować chłód w sypialni, natomiast w trakcie zimy przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. W dodatku takie okiennice lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to też wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej kurzu niż w plisach firanek, a ich czyszczenie jest wyjątkowo proste i trwa wręcz kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się też w pokoju dziecięcym, w łazience czy w kuchni.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Post Author: