Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Nie szukaj już więcej! Tu kupisz aparat do presoterapii.

Presoterapia to zabieg, którego celem jest usprawnienie obiegu chłonki w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy czerpiące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, a także miejsca ucisku.

Urządzenie do presoterapii – stymulacja przepływu limfy

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są urządzenia do presoterapii odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów z komorami, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych komór urządzenie naciska na kończynę, stymulując tym samym przepływ chłonki. Jest dużo wskazań do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To m.in. zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Stosuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się również szczególnie popularna w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

Kompaktowe urządzenia do masażu limfatycznego w domu

Mnóstwo opcji wykorzystania aparatów do presoterapii przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Obecnie osoby chętnie stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w mieszkaniu, przy użyciu innowacyjnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu limfatycznego tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest zabieg drenażu. Aparaty CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, w związku z tym bez trudu można wziąć je na wyjazd, np. na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być koniecznie ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samodzielnie, dlatego że występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to m.in. zakrzepica czy choroby wirusowe oraz bakteryjne, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Post Author: