Duży wybór wisiorków srebrnych

Duży wybór wisiorków srebrnych

Jeśli szukasz zawieszek, kliknij tu.

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie może to dziwić – jest miękkie, świetnie się prezentuje, a także charakteryzuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób zatem dbać o srebrną biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii są szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie należy zatem stosować ich do czyszczenia ozdób, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy znaleźć kuferki wyściełane od środka delikatną tkaniną – unikniemy tak ich zarysowania. Srebro nie najlepiej reaguje również na styczność z wilgocią czy słońcem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub zmieni kształt. Zanim schowamy parę ozdób do szkatułki, musimy przed tym zabezpieczyć je delikatną szmatką lub włożyć do foliowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra należy wykorzystać ciepłą wodę z solą, która świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału osad. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko jaja i specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać delikatnych ścierek – sztywne potrafią porysować fakturę.

Post Author: