listwy drewniane, listwy podłogowe

Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Wydają się niewiele wnoszącym elementem, jednak ich charakter ma ogromny wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne poprowadzenie kabli i chronią najniższą część ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno wystarczający argument, żeby nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i wspaniale współgra z eleganckimi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeżeli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Post Author: