czepki ochronne

Maseczki, czepki clip, czapki – robocza odzież ochronna

Zagwarantowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa podczas produkcji żywności wymaga, żeby pracownicy linii przetwórczych korzystali z stosownego ubrania ochronnego, które zapobiega przedostaniu się kawałków ciał obcych do wytwarzanych towarów. Jednym z istotnych elementów takiej odzieży roboczej są czepki i maseczki, przykrywające głowę pracowników.

Okrycia na włosy oraz twarz – kominiarki, czepki oraz czapki

Główną rolą produktów zakrywających głowę pracowników, jest uniemożliwienie dostaniu się jakichkolwiek włosków do wytwarzanej żywności. Właściciele linii produkcyjnych zaopatrują swoich pracowników w przeróżne nakrycia na twarz i włosy. Nakrycia te wykonywane są na ogół z polipropylenu, czyli PP, który charakteryzuje się odpowiednią przepuszczalnością powietrza i może być w szerokim zakresie używany w branży spożywczej, nawet do produkcji opakowań. Z tego tworzywa sztucznego produkuje się między innymi czepki ochronne clip i kominiarki osłaniające większą część głowy. Te ostatnie występują także jako model z dodatkową maseczką zakrywającą usta i nos pracownika. Polipropylen może być farbowany, zatem czepki i kominiarki ochronne z niego produkowane, można kupić w przeróżnych kolorach, co z pewnością zainteresuje właścicieli firm, którzy dbają o spójność wizerunkową marki. Natomiast czapki ochronne (także te z daszkiem) wytwarzane są z przędzy akrylowej oraz bawełny.

Maseczki higieniczne osłaniające twarz też dla mężczyzn z wąsami

Maseczki tworzą kolejną osłonę w procesie produkcji. Minimalizują one prawdopodobieństwo dostania się do żywności drobinek śliny. Maski osłaniające twarz to wyroby, które nakłada się tylko raz. One też wytwarzane są z włókniny polipropylenowej, która jest niesłychanie lekka, hipoalergiczna i się nie pyli się. W zależności od wymogów, w przemyśle spożywczym stosuje się jedno-, dwu- lub trójwarstwowe maseczki ochronne. Dla panów posiadających wąsy i brodę dostępne są natomiast specjalne maski obejmujące całą żuchwę sięgające powyżej górnej wargi.

Dane kontaktowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]

Post Author: