Naturalne źródło witamin – sok z kiszonej kapusty i buraków

Naturalne źródło witamin – sok z kiszonej kapusty i buraków

Szukasz soku z kapusty? Zobacz tutaj.

Produkty fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan znowu powróciły na nasze stoły. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają także inne, dotychczas mniej znane warzywa i owoce. Pisząc o leczniczych atutach fermentowanego jedzenia nie można nie wspomnieć również o napojach takich jak kefir, kombucza albo wszelkiego rodzaju zakwasy i soki z kwaszonych warzyw. Zwłaszcza te ostatnie są warte zainteresowania – pomagają łatwo i błyskawicznie wprowadzić do naszego organizmu składniki konieczne dla jego prawidłowego działania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – co w nich się znajduje?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający masę związków mających dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Najistotniejszym komponentem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za proces fermentacji. Sok z buraków, kapusty bądź pozostałych kwaszonek to też doskonałe źródło witamin. Godne uwagi jest zwłaszcza wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już 150 ml tych soków ma jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się również pić ze względu na obecność witamin z grupy B, witaminy E i K, a także duże stężenie soli mineralnych.

Dlaczego powinno się spożywać sok z kiszonych buraków?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, z uwagi na obecność bakterii kwasu mlekowego korzystnie oddziałuje na naszą odporność oraz pracę jelit. Na dodatek liczne witaminy poprawiają działalność układu nerwowego, zmniejszają symptomy depresji, cukrzycy i szkorbutu, jak również pomagają walczyć ze zmęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki powinny oprócz tego sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak np. refluks czy wrzody dwunastnicy. Wzmacniają one też apetyt i działają osłonowo w trakcie leczenia antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Post Author: