Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Więcej szczegółów o lampie solnej.

Niewielkie dekoracje z kamienia i minerałów od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozmaitych wypraw po Polsce, a niekiedy nabywamy pod wpływem impulsu, bowiem pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Rzadko jednak są to przedmioty funkcjonalne – z reguły służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji przedmiotów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej najczęściej lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są dostępne w kilku barwach

Lampy solne są ładne i łatwo można je dopasować do aranżacji mieszkania, gdyż są sprzedawane w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w kilku ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikatowa, bo nie ma brył kamiennych o takich samych kształtach oraz wzorze krystalizacji. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze cechują się naturalną, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rękodzielnicy parający się robieniem tych lamp, nadają im różnorodne kształty, na przykład piramidy bądź kuli.

Lampa solna – przy niej łatwiej się zrelaksujesz

Mnóstwo ludzi wierzy, że lampy solne mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, czyli wytwarzania anionów, równoważących te wytwarzane przez wszędobylskie sprzęty elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu między innymi ludziom borykającym się z alergią czy astma. Światło, jakie emitują tego rodzaju lampy, jest delikatne i kojące, stąd rekomenduje się stosowanie ich osobom, którym dokucza brak snu lub stres, dlatego że przy nich można szybciej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie tworzy się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich także cudowne świeczniki i pojemniki na drobiazgi, a pokaźne bloki z soli używa się w gastronomii, jak również dekoracji mieszkań.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Post Author: