Pierścionki zaręczynowe dawniej i dziś

Pierścionki zaręczynowe dawniej i dziś

Jeśli szukasz pierścionków zaręczynowych Kraków, koniecznie wejdź na https://obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe.

Gdy spotkasz partnerkę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, w końcu podejmiesz decyzję o ślubie. Wcześniej jednakże ma miejsce ta długo wyczekiwana przez mnóstwo pań chwila – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota i kamieni szlachetnych

Sprezentowanie ukochanej pierścionka to niezmiernie stara tradycja, sięgająca przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie koła, które symbolizuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wynika z wiary, iż od owego palca prowadzi “vena amoris”, a więc żyła prowadząca wprost do serca. Powszechnie przypuszcza się, że to Grecy sprowadzili do Europy obyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych. Z początku sporządzano je z łodyg tataraku, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich produkcji metali, głównie żelaza. Cennymi pierścieniami ze złota czy srebra obdarowywano wyłącznie wtedy, kiedy mężczyźni pragnęli zademonstrować swoją całkowitą ufność do partnerki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, złotem i platyną, tymczasem materiały te tak naprawdę powszechnie wykorzystuje się do ich wytwarzania dopiero od paru wieków, przy czym duży przyrost ich powodzenia daje się zauważyć w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich koszt ma znaczenie?

Rzecz jasna, wymarzona biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścień ze sporym brylantem, jednak potencjał swobodnego dobierania przeróżnych metali i kamieni jest ogromny. Poza diamentami stosuje się topaz, szafir czy rubin. Część osób wybiera tańsze metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, jak również drewno, niemniej jednak wciąż na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i rozmaitych typów złota (białego, żółtego i czerwonego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało przeświadczenie, że mężczyzna ma obowiązek wydać na niego co najmniej dwumiesięczną pensję. Koszt pierścionka zależny jest od kilku czynników: materiału, ilości karatów, wykorzystanego kamienia czy wzoru, toteż każdy odszuka piękny, nietuzinkowy pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem zaangażowania i uczucia, zatem jego cena ma drugorzędne znaczenie. Ważne jest to, czy będzie się podobał naszej wybrance.

Dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Post Author: