Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Na digitalownia.pl znajdziesz więcej szczegółów o digital painting kurs.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od końca XX w. próbują nadążyć za rozwojem cyfrowym. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć pracę w branży filmowej lub gamingowej, dlatego że te sektory rozrywki na etapie kreowania postaci oraz świata przedstawionego korzystają przeważnie z zaawansowanego oprogramowania. Mając świadomość tych realiów mnóstwo początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie stara się przyswoić sobie znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Popularne programy do digital paintingu

Istnieje dużo programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż został stworzony jako software do retuszu fotografii, błyskawicznie stał się ulubionym oprogramowanie artystów oraz game developerów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się inne podobne programy, jak m.in. ArtRage, Affinity Photo czy Krita, w których przy zastosowaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane akwarelą, farbami akrylowymi bądź gwaszem. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość korygowania nietrafionych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Szukaj kursu digital paintingu online z opcją kontaktu z autorem szkolenia

Na ogół uczenie się malarstwa komputerowego odbywa się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, niemniej jednak by właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać ważne triki stosowania pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, najlepiej wziąć udział w kursie opracowanym przez biegłego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest szerokie i uczą one dużo więcej niż tylko najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z twórcą kursu.

Dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Post Author: