Czego nauczysz się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Czego nauczysz się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą zimowego kursu turystyki wysokogórskiej? Nie zwlekaj! Skieruj się na https://bit.ly/319gwXA.

Góry są urzekające, a jednocześnie niebezpieczne. Właściwie co kilka tygodni, a szczególnie w miesiącach, kiedy wczasowicze masowo zjeżdżają w popularne miejscowości turystyczne zlokalizowane w okolicy znanych szczytów, w mediach informują o kolejnych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem osób, które bez stosownego przygotowania wybrały się na wycieczkę szlakiem o znacznej trudności. Wobec tego tym, którzy lubią góry i chcą przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich, polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka na łonie natury w małych grupach

Najlepszą drogą, aby pozyskać istotną wiedzę jest odbycie kompleksowego szkolenia pod okiem profesjonalistów z każdej z najistotniejszych sfer powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy przewodników górskich, ratowników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem uczestnicy kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego posługiwania się czekanem, chodzenia w rakach i na rakietach śnieżnych, przyswoją sobie reguły asekuracji, autoasekuracji i sposoby ratowania się przy upadku, przemieszczania się po trasach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, orientacji w terenie i survivalu, które okazują się konieczne w przypadku najrozmaitszych niebezpiecznych zdarzeń. Szkolenie obejmuje także zasady poprawnego działania w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma długoletnią praktykę jako realizator ekspedycji w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy prowadzone są na łonie natury (w Polsce, w Austrii i na Słowacji) w niedużych grupach, które zwykle mają nie więcej niż pięć- osób. W ten sposób zdobywanie wiedzy odbywa się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość poświęcić każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco czasu i uwagi, aby mogli oni sprawnie przyswoić sobie pełną wiedzę, niezbędną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: