Drzewa genealogiczne – potwierdzenie własnego pochodzenia

Drzewa genealogiczne – potwierdzenie własnego pochodzenia

Wiedza o dziejów rodu potrzebna jest do rozwinięcia poczucia własnej tożsamości. To na informacjach o krewnych budujemy świadomość własnego Ja. Większości z nas w zupełności wystarczy wiedza o rodzinie przekazywana przez najbliższych żyjących krewnych. Ale są jednak i tacy, dla których to zdecydowanie za mało. To właśnie dla nich przygotowanie drzewa genealogicznego jest doskonałym rozwiązaniem.

Drzewa genealogiczne, czyli trudna praca , która wymaga wytrwałości

Stworzenie drzewa genealogicznego rodziny – przede wszystkim takiego , które sięga kilka pokoleń wstecz – bez wątpienia nie jest proste. Odnajdywanie dat czy miejsc przyjścia na świat i śmierci kolejnych krewnych pochłania naprawdę ogrom pracy. Informacje zbierać można w trudno dostępnych archiwach miejskich oraz kartotekach prowadzonych przez parafie. Najczęściej można przeglądać je bez żadnych opłat. Są jednak i takie miejsca, w których należy wnieść stosowną opłatę. Koszt opracowania drzewa genealogicznego uzależniony jest od ilości pokoleń, które mają zostać ujęte. Warto pamiętać, że ilość wydatków może również wzrosnąć wraz z potrzebą odbywania podróży do kolejnych parafii oraz urzędów miejskich rozrzuconych po kraju. Rzadko bowiem rodzina od początku swojego istnienia mieszka w tym samym miejscu.

Drzewa genealogiczne – z jakiego powodu warto je opracować?

We wstępie stwierdziliśmy, że wiedza na temat własnych przodków jest niezbędna do wytworzenia poczucia własnej tożsamości. Umożliwia w pełni stanie się fragmentem małej wspólnoty, którą są nasi najbliżsi. Sprawia to też, iż nie czujemy się zagubieni w dzisiejszym świecie. To z tych powodów na chwilę obecną naprawdę dużo osób podejmuje decyzję o poleceniu przygotowania drzewa genealogicznego.

Post Author: