Charakterystyka i zastosowanie wzmacniacza szerokopasmowego

Charakterystyka i zastosowanie wzmacniacza szerokopasmowego

Jeśli szukasz wzmacniacza szerokopasmowego, koniecznie sprawdź www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-szerokopasmowe.

Wzmacniacz szerokopasmowy to nowoczesne urządzenie używane przez operatorów telewizji kablowych. Zostało ono zaprojektowane w celu zwiększenia i ustabilizowania mocy sygnałów biegnących do indywidualnych odbiorców. Gdzie zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i jakie są jego właściwości?

Wzmacniacz szerokopasmowy – umożliwia transmisję kanałem zwrotnym

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych funkcjonują najczęściej w zakresie 30 Hz – 1 GHz. Znakomicie niwelują wszelkie zakłócenia spowodowane np. przez internet LTE i pozwalają na odtwarzanie treści interaktywnych. Przeważnie umieszczone są w budynkach, gdzie znajdują się klienci. Urządzenia tego typu zasilane są zdalnie lub lokalnie, co sprawia, że wzmacniacz szerokopasmowy może być usytuowany wszędzie. Transmitowany sygnał jest znakomity, a eksploatacja sprzętu przystępna. Moduły te wyróżniają się wysokim poziomem wyjściowym – w granicach 123dBuV. Właściwości mogą być różne, uzależnione jest to bowiem od stosowanego modelu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – powszechnie stosowany

Konfiguracja sprzętu wzmacniającego sygnał nie nastręcza trudności. Używa się w tym celu moduły WHX-823 lub wkładki JXP. Sprzęty mają również specjalne zabezpieczenie przed wzrostem napięcia, co powoduje, że są bardzo funkcjonalne. Zaawansowane technicznie modele wyposażono w specjalny filtr zakłóceń. Niski koszt inwestycji powoduje, że wzmacniacze szerokopasmowe są powszechnie stosowane i gwarantują odbiorcom doskonałą siłę sygnału w warunkach domowych. Dużym atutem jest także niski poziom mocy ok. <8W.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Post Author: