Do czego służy nadajnik optyczny?

Do czego służy nadajnik optyczny?

Nadajnik optyczny zamówisz na www.telmor.pl/Produkty/Optyka-stacyjna/Nadajniki-MTX.

Z uwagi na to, iż prawie codziennie korzystamy z sieci kablowych, powinny one w dzisiejszych czasach być naprawdę wydajne. Nie może więc zaskakiwać, iż podzespoły wykorzystywane przez ekipy telekomunikacyjne są wysokiej jakości – jedynie tak osiągalne jest wykonanie absolutnie niezawodnej instalacji. Najistotniejszymi elementami są oczywiście przewody, ale – jak nietrudno stwierdzić – bez innych części właściwe działanie sieci nie byłoby osiągalne. Innymi ważnymi elementami sieci RTV są między innymi nadajniki optyczne, bo emitują wiązki lasera przekazywane następnie za pośrednictwem światłowodów.

Przykłady użycia nadajników optycznych

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy podzespół każdej instalacji światłowodowej. Jest on kolejnym elementem konstrukcji po źródle informacji i koderze. Zaszyfrowane dane są w ten sposób transmitowane przewodami, zaś potem odbierane przez dekoder, aby trafić do ostatecznego odbiorcy. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która charakteryzuje się niewielkim zniekształceniem informacji i niezawodnością – dlatego niemal całkowicie wyparł już inne rozwiązania.

Nadajnik optyczny – gdzie nabyć?

Aby instalacja okazała się wydajna oraz bezpieczna, do jej zamontowania należy zastosować jedynie części najwyższej jakości. Nadajnik optyczny z uwagi na istotną funkcję musi działać we wszystkich sytuacjach – dlatego o tym, od kogo go zamówić należy wiedzieć już podczas projektowania instalacji. Firmom parającym się profesjonalnym montażem instalacji rekomenduje się wybór jedynie doświadczonych dostawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie kupno nadajników optycznych bezpośrednio od producenta, którzy sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, a w razie problemów w czasie instalacji – gwarantują specjalistyczną pomoc podmiotom z całej Polski.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Post Author: