wzmacniacz DVB-T

Wzmacniacz DVB-T – sposób na wzmocnienie sygnału antenowego

Oglądanie telewizji stało się w dzisiejszych czasach codzienną czynnością. Spoglądamy w telewizor przy sączeniu porannej kawy oraz przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy w telewizji oglądają nasze pociechy, nastolatki, osoby w średnim wieku i ci już nieco starsi. W bogatej ofercie programowej każdy wyszuka coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, nieraz sygnał jest tak nikły, że odbiór lubianego kanału jest zwyczajnie niemożliwy. Świetnym wyjściem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T jest przydatny?

Należy wiedzieć, że siła sygnału bywa tym gorsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że optymalnym rozwiązaniem jest zmniejszenie ilości gniazd antenowych oraz unikanie sztukowania kabli. Użycie wzmacniacza powoduje, że sygnał staje się silniejszy, a w efekcie odbieramy dużo lepszy obraz. Wzmacniacze montuje się tuż przed telewizorem lub zaraz za anteną. Punkty ich umieszczenia zależne jest od tego, jak zbudowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się także w przypadku radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka typów urządzeń tego typu. Dzisiaj wykorzystywać można wzmacniacze budynkowe, kanałowe, masztowe oraz pasmowe. Wzmacniacz pasmowy sprawdza się wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Montuje się go naprawdę blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy typ wzmacniacza – podbija on przekaz jedynie wybranych kanałów, ale jednocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy stosować można wtedy, kiedy sieć antenowa jest niewielka. To używanie właśnie jego zalecane jest w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a następnie stroi na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w małych, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Post Author: