Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Jeśli szukasz akcesoriów szalunkowych, powinieneś odwiedzić ten adres.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Czemu warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Żeby szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były wykonane we właściwy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie wiele materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, nakrętki, rurki dystansowe, korki i stożki oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala utrzymać stosowny odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające związanie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse umożliwiające utrzymanie właściwej odległości między szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i można je nabyć w rozsądnych cenach.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: