Blachodachówka panelowa – materiał na dachy o sporym nachyleniu

Blachodachówka panelowa – materiał na dachy o sporym nachyleniu

Potrzebujesz blachodachówek? Sprawdź regamet.pl/blachodachowka/.

Blachy dachowe to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Bez wątpienia spore zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich świetny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha dachowa to także bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (jedno- i wielorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by wykonane z jej użyciem pokrycie było ładne i, co istotne, naprawdę mocne.

Blacha na dach – cechy i zalety

Blacha na dach wytwarzana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się wieloma atutami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące następstwem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Należycie dobrane powłoki lakiernicze są też odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż utrzymują one swoją estetykę nawet po wielu latach od montażu. Żeby jednak cieszyć się tymi walorami, blachodachówkę rekomenduje się kupować w wypróbowanych miejscach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy dachowe – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha na dach, z powodu niskiej wagi, znajduje obszerne zastosowanie przy remontach starych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i całkiem tania – oraz przy wznoszeniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o znacznym nachyleniu.

Dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Post Author: