Budowa domów drewnianych – połączenie stylu podhalańskiego z nowoczesnością

Budowa domów drewnianych – połączenie stylu podhalańskiego z nowoczesnością

Na domygoralskie.com sprawdzisz, jak zamówić budowę domów drewnianych energooszczędnych.

Wiele osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się spełnić to marzenie. Jeszcze jakiś czas temu w polskim krajobrazie przeważały domy mające kształt zwykłego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się także wielkimi stratami energii. Dzisiaj wygląda to całkiem inaczej. Bardzo chętnie decydujemy się na domy z drewna, które stanowią połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy drewniane to dzisiaj najlepszy przykład na to, jak efektywnie można zestawić ze sobą klasyczny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak nierzadko nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach pokryty gontem, balkon bądź weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu góralskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, chętnie stosują też innego rodzaju nowoczesne materiały. Taki dom może być również energooszczędny. W tym celu architekci stosują dość zwartą bryłę domu, zalecają dobór właściwych okien oraz solidne ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu podhalańskim połączonym z nowoczesnymi elementami spotkać można często w w jednej części Polski. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie leży piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt architektowi z doświadczeniem

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu z drewna będącego połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do prostych. Dlatego najrozsądniej jest zlecić to zadanie specjalistom. Tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał bardzo dobrze, a równocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Post Author: