podpora stropowa, podpory szalunkowe

Do czego służą podpory stropowe?

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są stosowane? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich funkcja

Pośród szalunków wyróżniamy deskowania ścienne, do wykopów i podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj stosowany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest zalanie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Istotną rolę pełnią także stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala używać ich w różnych sytuacjach. Zwykle na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą wytrzymałością, są także łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się nowatorskimi rozwiązaniami, przemyślaną strukturą oraz doskonałą jakością. Podpory stropowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: