kontener otwarty, kontenery hakowe

Kontener kontenerowi nie równy – o kontenerach specjalnego przeznaczenia

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, jak również przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednak wiele rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które materiały można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do rodzaju składowanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, złom, gruz, a także rozebrane elementy drzwi i okien – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też produkujących granulaty najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w płynnych lub półpłynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady sporych gabarytów

Do składowania ładunków o dużych gabarytach, które nie są odpadami albo potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla firm transportowych oraz magazynów.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Post Author: