Niezastąpione na każdej budowie – o szalunkach

Niezastąpione na każdej budowie – o szalunkach

Sprawdź, gdzie kupić szalunki Kraków.

Szalunki, zwane również deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające stawianie murów budynków. Zazwyczaj stosuje się je w przypadku wylewania murów z betonu – wówczas są one niezbędne do tego, by stosownie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się też podczas stawiania budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia wykonanie prześwitów na bramy, okna i drzwi. W tym artykule wyjaśniamy, z czego wykonane są dzisiejsze szalunki i jak inwestorzy mogą je zdobyć.

Z jakich materiałów wykonane są szalunki?

Klasycznym typem szalunków jest konstrukcja utworzona z desek drewnianych lub grubych sklejek scalonych ze sobą gwoździami, którą można użytkować ponownie po rozebraniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednak pracochłonna – większa część wykonawców oraz inwestorów decyduje się więc na zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur służących do szybkiego i łatwego składania bądź rozkładania. Tego rodzaju szalunki mogą być wytworzone z metalu, sklejki lub drewna, a także zestawiać dwa albo trzy surowce. Najczęściej jednak stosuje się sklejkę – przede wszystkim z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję spajają narożniki, głowice ze aluminium bądź stali, belki i łączniki.

Wynajęcie szalunków – kto powinien skorzystać?

Firmy cyklicznie parające się pracami budowlanymi mają swoje szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów, którzy planują planujących wznieść jeden obiekt oraz ekip, które zwykle świadczą odmienne usługi. Kupno wszystkich elementów koniecznych do wykonania szalunku byłoby całkiem nierentowne . Dużo lepszym wyjściem jest wypożyczenie szalunków.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: