Systemy rynnowe – istotna część konstrukcji dachu

Systemy rynnowe – istotna część konstrukcji dachu

Zamów rynnę PCV.

Systemy dachowe tworzy wiele modułów. Pośród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na sprawne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów związanych z jej gromadzeniem się. Nie powinniśmy więc lekceważyć doboru najlepszych elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz kwalifikacji – tak samo jak montaż systemów rynnowych. Co w związku z tym powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich części się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – z jakich modułów jest tworzone?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z wielu pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnorodnego kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod ziemią, których rolą jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na rogach dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a następnie do odpływu.

Rynny PCV, plastikowe lub metalowe – które wybrać?

W asortymencie hurtowników dostępne są orynnowanie dachu wyprodukowane z różnych materiałów – głównie z metalu bądź PCV. Które z nich będą najlepszym wyborem? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego i tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na działanie opadów atmosferycznych. Decyzję o wyborze konkretnego systemu rynien trzeba więc skonsultować z ekspertem.

Dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Post Author: