Ciągnie cię w góry? Sprawdź się na wycieczkach trekkingowych!

Ciągnie cię w góry? Sprawdź się na wycieczkach trekkingowych!

Potrzebujesz szczegółowych informacji o pełnej ofercie trekkingu górskiego? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Górskie wypady przybierają rozmaite formy. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po wymagające trekkingi. By uczestniczyć w tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Jednakże za nieraz olbrzymi nakład pracy dostajemy możliwość kontaktu z dziewiczą naturą i delektowania się niesamowitymi widokami.

Trekkingi – dobierz stosowny poziom trudności do swoich zdolności

Poziom trudności technicznej jest uzależniony od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Profesjonaliści wyróżniają trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do silnego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej i co najmniej podstawowej praktyki w górach – np. w polskich Karpatach. Najwyższy poziom to wycieczki dla jednostek z najlepszą sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich łańcuchów górskich i potrafiących używać sprzęt, a także niebojących się uciążliwych warunków obozowania podczas długiej wędrówki.

Gdzie organizuje się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich górach. W naszym kraju pasjonaci tego rodzaju aktywności bardzo upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, ogromną popularnością cieszą się Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, wschodnia część Karpat, a także graniczące z Azją Ural i Kaukaz. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu mogą z kolei sprawdzić swoje umiejętności podczas wyprawy w Himalajach, Karakorum lub Andach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: