Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

Pod tym linkiem poznasz korzystną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel dużej części podróżników, którzy lubią ekstremalne eskapady. Pamiętnych wrażeń niewątpliwie zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Globtroterów wabią zwłaszcza zanikające już lodowce, sposobność ujrzenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, a także niepowtarzalne widoki. Masyw Kilimandżaro tworzą Uhuru, Mawenzi oraz Shira – trzy szczyty będące pozostałością po wulkanach. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymusza odpowiednią preparację – ze względu na ogromną wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast zmienna pogoda powoduje, iż zdobycie masywu jest trudnym zadaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny cechować się znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez blisko 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym powinno się pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw febris flava, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy zaleca się także zakupić medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozkwitem choroby uchroni również stosowna profilaktyka – używanie środków odstręczających insekty oraz nakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: