Szlaki trekkingowe w Dolomitach

Szlaki trekkingowe w Dolomitach

Na www.exploruj.pl znajdziesz więcej informacji o Dolomity trekking.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku na pewno znają na pamięć większość szlaków trekkingowych w naszym kraju, które wyznaczone są w Tatrach, w Bieszczadach i w Karkonoszach. Bez wątpienia budzą one zachwyt, aczkolwiek osoby, które chętnie uprawiają ten typ sportu po jakimś czasie chcą zasmakować ekscytacji płynącej z wypraw po mało znanym terenie. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w Polsce, jeśli można zachwycać się cudownym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne baszt skalnych, stromych turni i ostrych grani

Dolomity, czyli pasmo górskie położone całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się pokaźną liczbą turni, baszt skalnych oraz poszarpanych grani, które w czasie dnia pod wpływem padających na nie promieni słonecznych zmieniają swoją barwę. Jest to również jedno z najurokliwszych pasm górskich naszego kontynentu (jeśli nie całego świata!), nie dziwi więc, że w pierwszej dekadzie XXI w. dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w Dolomitach występują kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wiele urwisk i niezwykle strome stoki, oznaczono w nich także sporo łatwych tras krajobrazowych, z którymi poradzą sobie turyści mający pewne doświadczenie w trekkingu.

We włoskich Dolomitach spędzisz także ciekawie zimowe miesiące

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu z pewnością zachwyci wyprawa przez Dolomity po via ferratach, to znaczy po szlakach, które zostały zaopatrzone w mocne liny asekuracyjne. Harmonogram wycieczek tego typu jest tak opracowany, aby członkowie grupy mieli czas na naukę podstaw asekuracji i sposobów przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej zaznajomieni z górami i wyróżniający się wysoką sprawnością fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na Brencie, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości turystów fizycznie bardzo forsowna, ale ten, kto weźmie w niej udział na pewno będzie ją pamiętał przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić również w aktywny sposób zimowe miesiące, przemierzając mało spadziste obszary na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać m.in. widoki na Tofany i grupę Tre Cime.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: