trekkingi Himalaje,wyprawy w góry

Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Himalaje razem z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływa na to mnóstwo elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie wspomnieć także o skrajnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stanowią arenę zmagań zawodowych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go samodzielnie

Na początku należy zaakcentować, że jeśli idzie o trekking, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Trudności sprawia również samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w tych okolicach. Kolejną zaletą jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z oczywistych względów osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum albo Himalaje z rzadka podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednak, iż te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bowiem często przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Lhotse czy Shishapangma. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: