skitury, turystyka narciarska

Skitury – wyprawy dla doświadczonych narciarzy

Gros turystów wyjeżdżających w góry zimą, udaje się tam na ogół wyłącznie po to, żeby spędzić czas na białym szaleństwie na nartach lub na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu wziąć udział w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Trudne, jednak przynoszące mnóstwo satysfakcji skitury

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swoisty boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych trywialnym wypoczynkiem w drewnianym, górskim domku i okazjonalnym zjazdem z popularniejszych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na podziwianie ich piękna w trakcie dość trudnych, lecz dających wiele satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak zalecana tylko dla obytych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które potrafią również posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Poruszanie się daleko od dostosowanych dla turystów szlaków, jest po prostu dużo trudniejsze. Wymaga także posiadania lżejszych butów oraz nart.

Nie masz pewności, czy poradzisz sobie na skiturach? Poradź się organizatora!

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów turystyki narciarskiej są bezsprzecznie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie doskonale poradzą sobie także średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni wyłącznie do skitur organizowanych w granicach Europy – na nartach można zwiedzić łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują doskonałe warunki do tego rodzaju wypraw. W trakcie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal położonego na wysokości przeszło 4000 metrów nad poziomem morza. Osoby zaciekawione udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie są pewne, która trasa będzie właściwa do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą liczyć na doradztwo organizatora skitur i jego instruktorów.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: