Wycieczka w Alpy – niezapomniane przeżycia w europejskich górach

Wycieczka w Alpy – niezapomniane przeżycia w europejskich górach

Wycieczka w Alpy - więcej o ofercie na www.exploruj.pl.

Sympatycy gór, którzy poznali już na wylot wszystkie marszruty w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Karpatach, koniec końców zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i kartkują oferty wypraw w inne europejskie łańcuchy górskie. Szereg z nich skusi wyjazd w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy spotkają się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Malownicze Alpy – marzenie wspinaczy ze wszystkich stron świata

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego powierzchnia rozciąga się kilka krajów, m.in. Słowenię, Włochy, Szwajcarię oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Europy, a więc Mont Blanc, zwany również Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne malownicze wierzchołki, o których zdobyciu fantazjują alpiniści z całego świata, to przykładowo Dufourspitze – 4634 m n.p.m., Liskamm – 4527 m n.p.m. i Täschhorn – 4491 m n.p.m., jak również inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak Eiger lub Piz Badile. Alpy dzielą się na wysokie Alpy Zachodnie oraz niskie Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy – wybierz te organizowane w małych grupach

Jakie wyprawy w Alpy oferują krajowi organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest dużo atrakcyjnych propozycji kierowanych do pasjonatów gór o rozmaitym szczeblu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyli już stosowne umiejętności narciarskie i posiadają stosowną kondycję fizyczną, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala rozszerzać swoje kwalifikacje. Tym, którym zależy przede wszystkim na zdobycie wiedzy, polecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu naukę podstaw prawidłowego przemieszczania się w wysokich górach. Bezspornym plusem tych wycieczek jest to, że organizowane są w niedużych, maksymalnie 7-osobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z partycypantów może liczyć na wnikliwą uwagę opiekunów.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie wspaniałym przeżyciem, przynoszącym przyjemność z pokonywania naszych ograniczeń, jak również podsycającym apetyt na więcej.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: