Jak wybrać podstawowe kosmetyki do makijażu twarzy?

Jak wybrać podstawowe kosmetyki do makijażu twarzy?

Jeśli potrzebujesz kosmetyków do makijażu twarzy, kliknij tu.

Do nałożenia podstawowego makijażu twarzy potrzeba paru produktów. Pierwszym krokiem jest zaaplikowanie bazy pod makijaż. W zależności od osobistych preferencji, możemy wybierać spośród baz wygładzających pory, rozświetlających lub matujących. Co ważne, zastosowanie bazy pod makijaż umożliwia także przedłużenie trwałości makijażu.

Następnym krokiem jest nałożenie delikatnej warstwy podkładu, dobranego do cech cery. Z dostępnych w sprzedaży podkładów pod makijaż, możemy wybrać produkty dające matowe albo rozświetlające wykończenie, jak również – zależnie od preferowanego stopnia krycia – lekko bądź silnie kryjące.

Po zaaplikowaniu podkładu pod makijaż, należy użyć pudru. Pudry do twarzy dzielimy na utrwalające i matujące, jak również pudry subtelnie rozświetlające, które na pewno przydadzą się paniom z suchą cerą. W sprzedaży dostępny jest puder m.in. w postaci sypkiej albo w kompakcie.

Zadaniem korektorów do twarzy jest zakamuflowanie niedoskonałości skóry oraz cieni pod oczami. Zależnie od potrzeb możemy wybrać te krzepnące i bardziej kryjące albo w kremie, które nie obciążają delikatnej skóry wokół oczu. Utrwala się je zazwyczaj przy pomocy pudrów rozświetlających, aplikowanych pędzlem bądź zwilżoną gąbeczką. Natomiast te o gęstej konsystencji, które stosuje się kamuflowania niedoskonałości cery, nanosi się je punktowo niedużym pędzelkiem bądź opuszkiem palca.

Po wyrównaniu kolorytu skóry twarzy oraz jej przypudrowaniu, trzeba ją wymodelować. Stosuje się do tego bronzery do twarzy. Bronzery dzielimy na produkty do konturowania, które są z reguły matowe i posiadają lekko szarawy odcień oraz na produkty do ocieplania cery, mające odbijające światło cząsteczki.

Pudry rozświetlające należy nanosić na czubki kości policzkowych. Sprawiają one, że oblicze wygląda naturalnie, a przy tym umożliwiają zakamuflowanie oznak zmęczenia.

Aby skóra promieniowała wigorem, powinno się wybrać róże do policzków. Ich odcień należy właściwie dopasować do barwy cery – wybrać chłodny lub ciepły. Jeśli natomiast masz problem z wyraźnymi naczynkami bądź w ogóle z zaczerwienieniem skóry, to polecamy wybrać odcienie pomarańczu, które neutralizują różowe tony cery.

Jeśli chcesz, żeby makijaż wyglądał idealnie przez kilkanaście godzin, należy sięgnąć po utrwalacze makijażu. Do wyboru są takie o własnościach bardziej rozświetlających, czyli przydające skórze błysku, bądź lekko matujących, które przeznaczone są głównie dla pań ze skórą mieszaną lub tłustą. Utrwalacze to kosmetyki w formie mgiełki.

Nałożenie najprostszego makijażu nie jest skomplikowane i wymaga kupienia tylko kilku kosmetyków. Trzeba mieć jednakże na uwadze, aby trafnie dopasować je do naszego typu urody oraz cery.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Post Author: