Jak zaaranżować okna w biurze – 3 oryginalne pomysły

Jak zaaranżować okna w biurze – 3 oryginalne pomysły

Aranżacja przestrzeni, w której pracujemy, jest bardzo istotna – w dużej mierze wpływa na atmosferę w biurze, może sprzyjać koncentracji lub wręcz przeciwnie, rozpraszać. Jednym z najważniejszych elementów firmowego wnętrza są okna, które warto osłonić w oryginalny, ale praktyczny sposób. Nowoczesna aranżacja okna – jak powinna wyglądać?

Czym zasłonić okno w biurze – niebanalnie i funkcjonalnie

Współczesne biura coraz częściej urządza się tak, żeby nie były jedynie zimną, pustą i bezosobową przestrzenią. Obecnie wiele firm inwestuje w oryginalną aranżację wnętrza – wypełnia przestrzeń bujną roślinnością, stawia na funkcjonalne i stylowe meble oraz naturalne dodatki, np. jutowe osłonki na kwiaty. Również trend na home office powoduje, że biura stają się bardziej przytulne i komfortowe – przypominają domowy gabinet. Dotyczy to każdego elementu przestrzeni, w tym okien. Odpowiednia aranżacja sprawia, że w pomieszczeniu panują idealne warunki do pracy – słońce nie razi, widoki na zewnątrz nie rozpraszają, a wystrój nawiązuje do aktualnych trendów. Jak oryginalnie zaaranżować okno w biurze?

Rolety biurowe – nowoczesna aranżacja okna

Pierwszą propozycją są rolety – to klasyczny wybór, który daje wiele możliwości. Nowoczesne biuro można wyposażyć np. w stylowe rolety typu dzień-noc, które składają się z naprzemiennie ułożonych pasów materiału oraz transparentnej siateczki. Jedno pociągnięcie sprawia, że roleta blokuje dostęp światła słonecznego – okno zostaje zasłonięte. Rolety dzień-noc można też ustawić w pozycji, która lekko przepuszcza światło. Sprawdzą się w przestrzeni open space i będą świetnie uzupełniać wystrój nowoczesnych biur. To elegancki i praktyczny sposób na zasłonięcie okna – z reguły mechanizm i materiał są ukryte w specjalnej kasecie umieszczonej przy górnej ramie okna. Konstrukcja ramy nie zostaje naruszona – rolety dzień-noc można zamontować na haczykach.

Popularne są również tradycyjne, zwijane rolety, np. całkowicie blokujące dostęp światła. Zaciemniający materiał sprawdzi się w biurach, które mają dużo przeszkleń, są zlokalizowane od strony południowej i mocno się nagrzewają.

Drewniane żaluzje do biura

Stylowe żaluzje wykonane z drewna goszczą nie tylko w prywatnych domach, ale coraz częściej również w biurach. Wyglądają luksusowo, nawiązują do przestrzeni w stylu skandynawskim, kolonialnym czy industrialnym i świetnie sprawdzą się np. w gabinecie prezesa lub dyrektora. Osłaniają nie tylko okna, ale także przeszklone ściany działowe, dzięki czemu pomieszczenie w razie potrzeby może być w pełni transparentne, a podczas ważnej narady – całkowicie odosobnione. Żaluzje do biura są wykonane z wytrzymałych gatunków, np. drewna dębowego, lipowego, bukowego, a także z drzew egzotycznych. Na plus przemawia bezinwazyjny montaż – drewniane żaluzje mogą być przymocowane do ramy okiennej.

Modne i praktyczne shuttersy

Nowoczesne shuttersy, czyli okiennice wewnętrzne, składające się z poziomych lameli, to propozycja zarówno do pomieszczeń w stylu minimalistycznym, jak i do przytulnej przestrzeni biurowej. Dzięki niezawodnemu mechanizmowi sterującemu shuttersy pozwalają bardzo szybko osłonić gabinet przed intensywnym światłem słonecznym. Chronią również przed hałasem, co ma ogromne znaczenie podczas pracy, kiedy wymagane jest maksymalne skupienie.

Stylowe okiennice wewnętrzne świetnie się prezentują – wyglądają luksusowo i są dostępne w różnych kolorach. Można zatem bez problemu dostosować je do stylu, w jakim zostało urządzone pomieszczenie. Aranżacja okna w odcieniu bieli, szarości i beżu będzie korespondować z charakterem skandynawskiego wnętrza – takie shuttersy pasują do jasnych i lekkich mebli. Z kolei brązowe okiennice sprawdzą się w gabinetach utrzymanych w stylu kolonialnym – świetnie odnajdą się w towarzystwie ciemnego, masywnego biurka czy mosiężnej lampy.

Źródło tekstu: https://skyshutters.pl/blog/jak-zaaranzowac-okna-w-biurze-3-oryginalne-pomysly/

Post Author: