panele drewniane, panele podłogowe

Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak banalnie łatwe, więc wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj artykuł, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej montować na niezbyt wilgotnym podłożu – poziom wilgoci nie powinien być większy, niż 3%. Warto pamiętać również o odseparowaniu paneli od podłogi – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze minimum jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – powinieneś odstawić je na kilka dni, aż wyparuje z nich zgromadzona wilgoć. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to startując z kąta pomieszczenia. Przed pracą, upewnij się, czy nie są zepsute, gdyż później producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłoża, która powinna przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie do okna, a w wąskich pokojach – tak, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Panele podłogowe powinny pracować

Podobnie jak inne wyroby drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na skoki ciepła w pomieszczeniu. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy położysz też listwy podłogowe.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Post Author: