catering świąteczny

Catering świąteczny dla firm i nie tylko – jakie dania można zamówić?

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy głównie z najbliższymi, lecz obiady świąteczne urządzane są także w firmach. Nieraz kadra firmy aranżuje je swoimi siłami, przynosząc osobiście przyrządzone dania, lecz w sporych zakładach pracy ten sposób działania się nie sprawdza. Aby zatem pomóc sobie podczas organizacji firmowych obiadów bożonarodzeniowych, tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – rodzime dania i smakowite frykasy

Rzecz jasna, na wigilijnym stole powinny pojawić się typowe świąteczne dania. To zwłaszcza ryby, jak chrupki filet z pstrąga albo karpia oraz staropolskie zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie także zupa grzybowa. Nie powinno brakować też krokietów z kapustą i grzybami, które na ogół podawane są razem z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez przekąsek na zimno, np. bez sałatki warzywnej bądź śledzia w śmietanie. Warto także zatroszczyć się o słodki specjał na koniec obiadu. Na stół wigilijny polecamy kutię z rodzynkami, lekki sernik lub makowiec.

Catering świąteczny w firmie – porozmawiaj z zatrudnionymi o menu

Za planowanie wigilijnego obiadu w firmie należy wziąć się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Trzeba ustalić dzień wydarzenia i porównać go z planem urlopów pracowników. Pozwala to precyzyjniej określić potencjalną liczbę gości imprezy, a ostatecznie pomoże zamówić optymalną ilość porcji. W dobrym tonie jest omówić z zatrudnionymi menu i wespół wybrać te potrawy z oferty firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Ważne jest także to, aby mieć wiedzę czy ktokolwiek z pracowników cierpi na alergię, przykładowo na orzechy, które używane są w ciastach, czy też są w ekipie firmy wegetarianie. Dla takich osób trzeba zamówić dania odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem posiłków świątecznych przyjmują zlecenia przez większość grudnia, jakkolwiek nie warto robić tego w ostatniej chwili.

Dane kontaktowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Post Author: