Maskowanie blizny na głowie – o zabiegu mikropigmentacji

Maskowanie blizny na głowie – o zabiegu mikropigmentacji

Więcej w temacie maskowania blizny na głowie na https://microclinic.pl/mikropigmentacja-blizn/.

Wielu jednostkom przeszkadzają lub wpędzają w kompleksy zbliznowacenia, które powstały na skórze w wyniku rozmaitych czynników. O ile zakamuflowanie blizn na obszarach skóry bez owłosienia jest trudne, o tyle na głowie czy brodzie problem rozwiązać może zabieg mikropigmentacji.

Mikropigmentacja – blizny jakiego rodzaju można tak zamaskować?

Skóra wyróżnia się ogromnymi zdolnościami odbudowy i przeważnie jest w stanie zregenerować się również po ciężkim uszkodzeniu. Jednak jej odtworzenie z rzadka bywa kompletne. Po uszkodzeniu skóry w miejscu rany tworzy się blizna, która częstokroć nie zanika do końca życia. Im poważniejsze obrażenia, tym większe ryzyko, że miejsce to potem będzie wyraźnie wyróżniać się na tle reszty skóry. Do tworzenia się zbliznowaceń dochodzi w wyniku oparzeń, uszkodzeń mechanicznych oraz różnorodnych chorób, a czasem nawet są następstwem niewłaściwego albo braku podjęcia leczenia uszkodzonego obszaru skóry. Blizny mogą tworzyć zwłóknienia odczuwalne w dotyku, ale mogą być również zaledwie odbarwieniem na skórze. Jeżeli w rezultacie obrażeń uszkodzone zostaną mieszki włosowe, na tym obszarze nie będą wyrastać później nowe włosy, co w przypadku szram na głowie czy w linii szczęki może spowodować u niektórych kompleksy na tym punkcie. W takich przypadkach można jednak zdecydować się na mikropigmentację medyczną blizn. Tym sposobem można zamaskować blizn w linii brwi, na głowie czy w obrębie brody, które powstały na skutek urazów mechanicznych, oparzeń, jak również po nieudanych transplantacjach włosów metodą FUE i STRIP.

Mikropigmentacja blizn – ile trwa na ogół zabieg?

Mikropigmentację medyczną można wykonać jedynie na zagojonej bliźnie. Na ogół do ukrycia blizny starczy pojedynczy zabieg, jednakże niektóre blizny potrzebują 2 lub nawet 3 zabiegów u linergisty (tak zwie się osobę przeprowadzającą mikropigmentację). Należy zaakcentować, że mikropigmentacja nie odtwarza włosów, ale przez wprowadzenie barwnika w górne warstwy skóry sprawia, iż blizna staje się praktycznie zupełnie niedostrzegalna. Jest to możliwe z tego względu, że linergista za każdym razem idealnie dobiera odcień pigmentu do koloru włosów klienta poddawanego zabiegowi. W zależności od obszaru skóry objętego mikropigmentacją blizny, sesja zabiegu trwa od 1 do nawet 5 godzin. Pigment z czasem traci swą intensywność aż ostatecznie zanika, wobec tego by wrócić do pierwotnego efektu niezbędne są cykliczne zabiegi w odstępach kilku lat.

Dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]

Post Author: