Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Utylizacja mebli Kraków - usługa na miarę waszych potrzeb.

Większość z nas na pewno dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których od dawna już nie potrzebujemy, a których nie chcemy wyrzucić z różnych powodów. Z reguły chowamy je do komórki lokatorskiej, na poddasze albo do piwnicy, żeby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu. Problem jednak w tym, że po wielu latach także w tych pomieszczeniach stają się tak zagracone, iż normalne ich użytkowanie okazuje się utrudnione. Dopiero to nakłania większość z nas do przeprowadzenia gruntownych porządków, będących okazją do tego, by pozbyć się uzbieranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często planujemy także, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie albo nabywamy zapuszczoną nieruchomość. Warto więc wiedzieć, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak bez trudu wywieźć stare meble z domu, piwnicy oraz strychu.

Odbiór starych mebli – poznaj 3 popularne rozwiązania

Śmieci takie jak elementy stolarki okiennej, połamane panele ścienne lub podłogowe, sprzęt AGD i RTV czy połamane meble nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na odpady zmieszane. Jeżeli musimy się od nich uwolnić, możemy skorzystać z paru rozwiązań. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie przestronnego bagażnika samochodu lub przyczepy. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są z reguły raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na przetrzymanie rupieci o pokaźnej objętości. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zatroszczy się on także o legalną utylizację zebranych odpadów. Podmioty wypożyczające kontenery nierzadko oferują także fachową asystę przy sprzątaniu komórki, strychu względnie całego domu.

Utylizacja starych mebli – ponowne przetworzenie surowca

Jeśli stare meble będą oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo firmy trudniącej się się utylizacją zawodowo, nie zostaną spalone ani nie trafią na składowisko. Po rozebraniu ich na części podstawowe i posortowaniu komponentów według surowca, z jakiego są wykonane, mogą zostać po raz kolejny przetworzone i posłużyć do wyprodukowania kolejnych rzeczy. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w większości są one wytworzone, opiera się na ogół na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie służą do wyrobu nowych biurek, łóżek bądź półek.

Dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Post Author: