Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Nie czekaj! Wybierz świetną ofertę wydruków 3D w dobrej cenie.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest kierowana przede wszystkim do pracowników sekcji badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów, jak również przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda firma lub osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego bądź prototypu wykonanego przy pomocy technologii FDM, SLS,SLA, DMLS, oraz PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, że nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza wyliczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy również strefę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo adresowana jest usługa wydruku 3D w technologii SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To metoda, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk bardzo wąskich ścianek, wygładzonej powierzchni, wyrazistych konturów oraz detali.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda wydruku 3D w technologii SLS opiera się na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są następne warstwy materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najważniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość konturów oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

FDM – wydruk 3D modeli koncepcyjnych oraz prototypów

Najpopularniejszą metodą druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi atrakcyjna relacja jakości do ceny, jak również opcja wykorzystywania filamentów w obszernej gamie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Z tej metody druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych albo prototypów.

Dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Post Author: