biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Dopilnowanie finansów w małych firmach jest często źródłem niemałych problemów. Niewielkie podmioty zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalisty na stałe, a ich szefowie często nie potrafią prawidłowo pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – należy tylko zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób zyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Zalety korzystania z doradztwa biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy budżet firmy specjalistom ds. rachunkowości, otrzymamy pewność, iż rezultatem ewentualnych kontroli prowadzonych przez US nie będzie wystawienie mandatu. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie musimy troszczyć się o finansami samodzielnie, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto także wspomnieć o swobodzie, jaką dają takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, jako że dużo spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie można sugerować się jedynie cenami usług – nadzwyczaj niskie koszty obsługi zazwyczaj zwiastują jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy mają stosowne certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Post Author: