Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Dowiedz się, kto oferuje uszczelnianie okien drewnianych.

Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na samopoczucie lokatorów. Okna zabezpieczają mieszkanie przed wilgocią i mrozem, ale też odcinają je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, bowiem po tym okresie potencjalne usterki mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, a także wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Post Author: