Działanie aparatu do fali uderzeniowej

Działanie aparatu do fali uderzeniowej

Więcej o aparacie do fali uderzeniowej.

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga wyleczyć schorzenia różnego typu. Kiedy jest stosowana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie wykorzystywana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest często używana w kosmetologii, rehabilitacji, medycynie sportowej, ortopedii oraz wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i charakteryzuje się dużą skutecznością w walce z rozmaitymi schorzeniami. Współczesne urządzenia do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezwykle precyzyjny, co przynosi nadzwyczaj dobre rezultaty. Urządzenia do fali uderzeniowej działają m.in. w terapii schorzeń związanych z narządami ruchu, jak zapalenie ścięgien, ostroga piętowa, bóle w okolicy bioder czy tzw. łokieć tenisisty. Urządzenie do fali uderzeniowej może być używane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez kosmetologów oraz rehabilitantów.

Aparat do fali uderzeniowej – jak działa?

Dostępne na rynku urządzenia stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa niezależne aplikatory oraz kanały, co pozwala na prowadzenie terapii u dwóch osób równocześnie. Nowoczesny sprzęt emituje falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie stymulują zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co pozwala na redukcję sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest skuteczna w 70-80% przypadków.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Post Author: