Laserowa korekcja wzroku – zabieg poprawiający komfort życia

Laserowa korekcja wzroku – zabieg poprawiający komfort życia

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o laserowej korekcie wzroku? Skieruj się na https://voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/

Codzienny komfort, praca w rozmaitych zawodach czy możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to jedynie kilka z powodów, które skłaniają nas do wykonania laserowej korekty wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnim czasie stale wzrasta, do czego przyczynia się z pewnością nadzwyczaj nikłe ryzyko potencjalnych powikłań oraz doskonalsza technologia (i będąca jej rezultatem redukcja cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Wiele badań wykazuje bowiem, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w znacznie poważniejsze problemy, gdyż stanowią czwarty (zaraz po zaćmie, jaskrze oraz zwyrodnieniu plamki) powód ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się co trzeci mieszkaniec Europy.

Laserowa korekcja wzroku – na czym polega?

Laserowa korekta wzroku wykorzystuje możliwość kształtowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum osiąga się imponujące efekty. Redukując jej obwód oraz podnosząc środek, można natomiast wyeliminować hyperopię. Obecnie szeroko rozpowszechnionych typem lasera wykorzystywanego podczas zabiegów korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie wiązki światła IR. Umożliwia to wykonanie precyzyjnego formowania, a równocześnie redukuje ryzyko naruszenia zdrowych części rogówki. Za decyzją o wyborze tej formy leczenia wad widzenia przemawia multum argumentów. Kluczowe to z pewnością mała inwazyjność, efektywność, precyzja, jak również prawie nie istniejące niebezpieczeństwo powikłań. Wypada napomknąć także o tym, że zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – czy są przeciwwskazania?

Nim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, warto być przygotowanym na to, że w sporadycznych przypadkach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Wśród najpoważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy głównie choroby oczu jak przykładowo zaćma, wiek poniżej 21 roku życia, ciążę oraz karmienie piersią, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne czy posiadanie rozrusznika serca.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Post Author: