Terapia 2RT – skuteczna w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej

Terapia 2RT – skuteczna w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o leczeniu AMD Kraków, uzyskasz na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/.

AMD, inaczej zwyrodnienie plamki żółtej, to choroba wzroku, która dotyka osób starszych i zdecydowanie redukuje jakość widzenia. W dzisiejszych czasach wyspecjalizowane kliniki oferują innowacyjne metody leczenia tej dolegliwości. Zabieg AMD jest środkiem pozwalającym przywrócić komfort życia.

Palenie tytoniu i pozostałe możliwe przyczyny AMD

Plamka żółta to część siatkówki oka charakteryzująca się największym skupiskiem światłoczułych czopków – to za jej sprawą widzimy wyraźnie. Zwyrodnienie plamki żółtej jest chorobą, która objawia się pogorszeniem ostrości wzroku oraz zaburzeniem obrazu. Rozróżniamy postać suchą i mokrą tej dolegliwości. Starcze zwyrodnienie plamki żółtej dotyka przede wszystkim osoby, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia, natomiast etiologia schorzenia nie została w dalszym ciągu do końca rozpoznana. Zakłada się jednakże, iż powodem zwyrodnienia plamki żółtej może być niezdrowy tryb życia – m. in. nadmierna ekspozycja na światło UV, nadwaga lub palenie papierosów. Wpływ mogą mieć też czynniki genetyczne oraz inne schorzenia współistniejące, np. hipertensja bądź hiperglikemia. Dzisiejsza medycyna opracowała na szczęście narzędzia, które efektywnie leczą tę dolegliwość. Leczenie AMD przeprowadza się za pomocą zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT przynosi pozytywne efekty w przypadku suchej postaci zwyrodnienia.

Leczenie plamki żółtej – jak przebiega?

Specjalistyczny laser nanosekundowy wpływa na starzejące się komórki oka i przy tym nie wywołuje uszkodzeń w fotoreceptorach siatkówki. Zabieg ten jest bezpieczny, a więc może być przeprowadzany u wielu grup pacjentów narażonych na wadę bądź utratę zdolności widzenia. Technologia laserowa pobudza komórki do odbudowania się i powstrzymuje trwające procesy zwyrodnieniowe. Zabieg 2RT poprawia jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie wiąże się z dyskomfortem – w trakcie zabiegu chory nie doświadcza bólu. Praca lasera nanosekundowego trwa jedynie parę minut, a zanim zacznie się zabieg gałkę oczną znieczula się miejscowo.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Post Author: