Zastosowanie aparatów do magnetoterapii

Zastosowanie aparatów do magnetoterapii

Więcej szczegółów o magnetoterapia sprzęt uzyskasz tu.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości, a także indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne oddziaływanie, jednakże wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Absolutną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia zmniejsza również obrzęki, poprawia krążenie, zmniejsza ilość wolnych rodników i pomaga w stanach zapalnych.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparat do magnetoterapii to ważny element wyposażenia gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na duże rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zazwyczaj jest to urządzenie stacjonarne, rzadko stosowane przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy również modele przenośne, znakomicie nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Post Author: